VOLVO ПРЕДСТАВЛЯЄ КОНЦЕПЦІЮ ДИТЯЧОГО НАДУВНОГО КРІСЛА ДЛЯ АВТОМОБІЛІВ

ФАХІВЦІ VOLVO CARS РОЗРОБИЛИ АВТОМОБІЛЬНЕ ДИТЯЧЕ КРІСЛО, ВИКОРИСТОВУЮЧИ КОНЦЕПТУАЛЬНО НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ – ВОНО Є ЛЕГКОЮ НАДУВНОЮ КОНСТРУКЦІЄЮ, ЯКА ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ПРОТИ НАПРЯМКУ РУХУ АВТОМОБІЛЯ.

Звичайні дитячі сидіння досить громіздкі, їх важко переносити і складно встановлювати. Надувне сидіння є безпечним, простим у встановленні та його легко транспортувати. Функціональність такого сидіння значно вища, аніж у будь-якого сучасного дитячого автомобільного крісла.

За словами Лоренса Ебіла (Lawrence Abele), менеджера по дизайну Центру Volvo з моніторингу та розробки концептуальних систем в Лос-Анджелесі, він думав про своїх двох дітей, коли займався створенням цього сидіння.

“Для мене безпека дітей – це головний пріоритет. Коли ми з сім’єю жили за кордоном, нам доводилося постійно перевозити з собою дитячі сидіння для наших двох дітей, щоб забезпечити їх безпеку в таксі. Для багатьох людей подорож з дитиною виявляється непростим випробуванням. Це чудово, коли можеш надати допомогу батькам в їх повсякденному житті”, – каже Ебіл.

Нова концепція розширює можливості застосування дитячого сидіння. Наприклад, воно буде зручним для дідусів і бабусь, які допомагають молодим батькам, але не в змозі піднімати важкі речі. Таке сидіння можна без проблем використовувати в таксі, орендованому автомобілі або навіть в автобусі, де раніше батькам доводилося покладатися лише на доступні засоби безпеки.

Сидіння надувається за 40 секунд

В основі конструкції сидіння лежить інноваційна система, яка ефективно і швидко надуває сидіння менш ніж за 40 секунд. Для видалення повітря також використовується вбудований насос. Загальна вага сидіння складає менше 5 кг – це вдвічі менше, ніж важать сучасні дитячі крісла. Більше того, сидіння постійно підтримує зв’язок з автомобілем по бездротовій технології Bluetooth, що відкриває доступ до різних функцій, включаючи дистанційне підкачування повітря. У складеному вигляді таке сидіння легко вміщається в сумці разом з іншими дитячими речами.

Унікальна тканина

“Коли ми розробляли прототип сидіння, ми використовували унікальний матеріал з особливою прошивкою. Він дуже міцний і здатний витримати високий внутрішній тиск. Цей матеріал часто використовується для оснащення яхт. А спочатку він був розроблений військовими, коли існували плани створення надувних літаків”, – розповідає Марія Ханссон (Maria Hansson), менеджер проекту Центру Volvo з моніторингу та розробки концептуальних систем в Лос-Анджелесі.

Правильне встановлення дитячого крісла – основа безпеки

Надувне дитяче крісло встановлюється проти напрямку руху – це найбезпечніший спосіб для перевезення дітей в автомобілі. Шия дитини тільки формується, і вона набагато слабкіша шиї дорослої людини. У разі фронтального зіткнення голова людини, що сидить за напрямком руху, різко подається вперед, що створює величезні навантаження на шию. Тому дітям необхідні особливі засоби захисту: до 3-4 років їм рекомендовано їздити в автомобілі в сидінні, встановленому проти напрямку руху.

“Насправді, для всіх людей було б набагато безпечніше пересуватися на автомобілі, розташовуючись проти напрямку руху. Але всі ми чудово розуміємо, що в сучасних автомобілях це неможливо. Зате ми можемо максимально захистити наших дітей, перевозячи їх в кріслах, встановлених проти напрямку руху. І чим довше, тим краще, – вважає Лоренс. – Наша задача полягала в створенні ще більш безпечного сидіння, аніж ті, що доступні сьогодні на ринку. При цьому ми намагалися наділити його новими функціями, використовуючи інноваційні рішення”.